.minimal vs. maximal & Tous Hold

0 Flares 0 Flares ×

 

Tento článok vznikol v spolupráci so značkou TOUS.

Nikdy som nebola minimalista. Niežeby sa mi to nepáčilo – milujem čisté línie, jednoduchú farebnosť a rafinovaný funkčný dizajn – ako v architektúre, tak aj v móde či fotke. Keby ste videli, koľko takých inšpirácií mám na Pintereste či na Instagrame uložených! Zdá sa mi, že človek tak dokáže mať vo veciach aj lepší poriadok a prehľad. Fascinujú ma malé fuknčné domčeky či byty. V reálnom živote sa mi však do tohto sveta veľmi vstúpiť nedarí. Teda, niežeby som nemala vo svojich veciach poriadok a prehľad, no som poväčšine maximalista. Aj v móde. Mám síce dni, kedy mi stačia dva kusy odevov (cháp: šaty a topánky) a malé náušnice, no potom prídu dni, kedy je „bigger better“ a ja sa vyžívam v záplave čipky, volánov či strapcov. Rovnako, pobyt vo väčšom, svetlom a „vzdušnom“ priestore mi z dlhodobého hľadiska vyhovuje omnoho viac, než šikmé steny a tmavá miestnosť.

Kamkoľvek idem, čokoľvek robím, mám stále pocit, že potrebujem to a aj ono. A čo je na tom všetkom najvtipnejšie – nie je to len pocit. Ja všetky tie veci, ktoré „potrebujem“, vlastne naozaj aj potrebujem a reálne využívam. Tak napríklad – ideme na výlet. Niekto si vezme do vrecka telefón a peňaženku a ide. Ja potrebujem ruksak, v ktorom mám vreckovky, fľašu s vodou, keksíky, mikinu, opaľovací krém, foťák, objektív, nabíjačku na telefón či nebodaj vreckový nožík. Samozrejme, 99% z týchto vecí počas výletu použijeme. Možno je to ako zákon kauzality, a síce, keby som tie veci nemala a nebrala, ani by sme ich nepotrebovali. Ale keďže ich máme, v nejakej situácii sa predsa len hodia.

A možno to len máme v rodine. Vždy sme mali pomerne veľa všetkého – veľa najrôznejších tanierov, pohárov, váz, obrazov, oblečenia, kvetov a všetkého možného aj nemožného. Asi je to len o zvyku. Na druhú stranu, bola som už aj v domácnostiach, ktoré toho mali ešte tak desaťkrát viac než my, takže s odstupom času môžem zhodnotiť, že sme taký ten zlatý stred. No občas sa stane, že niekto u nás začne „škrečkovať“ – našťastie, už sa vieme navzájom ustrážiť a stopnúť.

Minimal vs. Maximal

Ale späť k móde. Jediná vec, ktorou som sa k minimal svetu dokázala nejakým spôsobom priblížiť, sú kabelky. Kedysi som nosievala najväčšie, aké existujú, pretože som do nich potrebovala schovať všetky knihy a zošity do školy. S príchodom na výšku mi už stačil len počítač, takže veľkú tašku vystriedali malé kabelky na telefón či doklady a v druhej ruke obal s počítačom. Ako tak rozmýšľam, to, či som minimal alebo maximal, sa vlastne často odvíja od situácie (či môjho veku a „pozície“). Pomaly sa niektorých (zlo)zvykov „zbavujem“ a veciam nachádzam nové a zmysluplnejšie využitie, no ešte stále to nie je vo fáze, kedy by som za to samú seba mohla pochváliť. Týmito riadkami by som sa teda rada „vyhecovala“ a dúfam, že sa mi v blízkej budúcnosti podarí pretransformovať aspoň niektoré časti môjho života do minimal štýlu.

Toto leto sa mi však čiastočne k svetu minimal „pričuchnúť“ podarilo. Ako ste si určite všimli, na blog pribúda tento mesiac omnoho menej outfitov, než tomu bolo po iné roky. Nie je to tým, že by som sa s vami o niečo nechcela podeliť alebo by mi dochádzali nápady. Faktom je, že počas júla som nosila tri či štyri outfity s menšími obmenami dookola. Väčšinu času trávim doma pod Tatrami a vždy, keď odchádzam z Bratislavy, absolútne nemám chuť baliť sa vo „veľkom“. Napokon, nemám tu ani toľko povinností a „behačiek“, ktoré by vyžadovali, aby som sa prezliekala častejšie. To, že prídem na nákup trikrát v tých istých šatách, je predsa úplne jedno a nik to riešiť nebude. (Keď som bola mladšia, rovnaký outfit viac dní po sebe bol pre mňa hotová tragédia. Našťastie som z toho už vyrástla.) Jeden malý kufrík a v ňom pár šiat – je všetko, čo toto leto potrebujem.

Outfit z netu

Ok, k tým šatám potrebujem ešte tento outfit. No to už je naozaj všetko, čo mi treba. Prvýkrát vôbec som si objednala outfit z netu celý tak, ako bol. Nohavice ma zaujali na prvý pohľad – toľko nádherných farieb a môj obľúbený široký strih! Keď som videla, že k nim majú na Answear vyskladaný celý outfit aj s topom a vestou, povedala som si, že si spravím menší experiment. Reku, uvidím, či mi to bude sedieť tak, ako modelke. Ja mám totiž „fóbiu“ z topov či šiat okolo krku. Vôbec takéto veci nenosím, pretože sa mi zdá, že som v nich príliš „ramenatá“. (Áno, zase reč o mojich ramenách. :D) No v kombinácii s vestou sa mi to pozdávalo a mala som pocit, že by to mohlo fungovať.

A musím povedať, že som nadšená! Stylista/stylistka z Answearu mi dodal/a odvahu. Ten top totiž vyzerá dobre aj bez vesty a som naozaj rada, že som do toho šla. Tento outfit nosím v posledných dňoch nadmieru rada a pochválil mi ho aj Peter. Sám od seba povedal, že tie nohavice vyzerajú skvelo, takže o to lepšie sa v nich cítim. Myslím, že tento outfit by si po výmene kabelky rozumel aj s teniskami, no pre tento raz som volila podpätky. Tieto sandále z Primarku mám už tretí rok a neviem si ich vynachváliť. Aj napriek výške podpätku sú pevné a stabilné. Mám ich doma ešte v čiernej farbe a tuším, že tento rok ich tam majú opäť. Pokiaľ po nich náhodou budete pokukovať, určite neváhajte.

Tous Hold

Koľko doplnkov je „veľa doplnkov“? Náušnice, náhrdelník, prstene, náramky, hodinky. Nosiť ich spolu či samostatne? Kombinovať zlato so striebrom alebo sa držať jednej farby? Malé a nenápadné či veľké a extravagantné?  V mojom vesmíre hranice neexistujú. Veď viete, maximalista… No štýl, druh a veľkosť doplnkov striedam vždy podľa nálady, počasia či príležitosti. Raz som obvešaná, inokedy volím úplne jemné a nenápadné šperky. Dnes som niečo medzi, keďže kolekcia HOLD od značky Tous je dizajnovo pomerne jednoduchá, no dá sa navrstviť a skombinovať tak, že výsledný efekt je výraznejší. A čo ma na tom celom baví najviac – všetko spolu krásne hrá! Je úplne jedno, či ste minimal alebo maximal, v Hold sa nájde úplne každý.

Hlavnou výhodou kolekcie je nekonečné množstvo kombinácií. Nosným prvkom sú kruhy – menšie či väčšie, v štyroch farebných prevedeniach. Tie si môže majiteľka navzájom prelínať a meniť podľa toho, ako sa jej to práve hodí. Náušnice, náramok, náhrdelník, kolieska či prívesky – všetky elementy sa dajú jednoducho vrstviť a kombinovať, čím sa dá vytvoriť originálny a personalizovaný šperk. Okrem toho, HOLD sa dá kombinovať aj inými kolekciami a stále to do seba skvelo zapadá. Keď sme boli v Portugalsku, bola som nadšená, koľko žien tam nosilo TOUS. Doslova na každom kroku som videla nejakú Tous kabelku či šperk. Myslím, že u nás „macko“ ešte nie je tak masový ako tam, no podľa mňa je to len otázkou času. Ja sama musím povedať, že Tous sa stal mojím každodenným „kamošom“ – všimol si to už aj Peter, ktorý zhodnotil, že táto červená kabelka mi už asi prirástla k ruke…:D

Foto: Peter Antal

Topánky: Primark, Nohavice: Answear (k dispozícii online v tomto odkaze), Kabelka: Tous, Top: Answear (k dispozícii online v tomto odkaze), Vesta: Answear (k dispozícii online v tomto odkaze), Šperky: TOUS (kolekcia HOLD)

Love, peace and fashion

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.