.made in Slovakia & sashe

Viete, čo sa stane, keď sa stretne silná slovenská zostava značiek, výrobcov a tvorcov pod jednou strechou? Zvýši sa mi tep, roztočí hlava a oči nevedia, kam skôr pozrieť. Z toľkej krásy je totiž človeku na odpadnutie a inak tomu nebolo ani minulý týždeň v Starej tržnici. Už (ak dobre počítam a pamätám si) tretí rok v rade sa tu konal trojdňový festival domácej tvorby, krásnych výrobkov a skvelej atmosféry – SAShE v Tržnici. Jeho jesennú verziu som síce vynechala, o to viac som sa však po roku tešila na túto jarnú!

SAShE v Tržnici

Vedela som, že bude stáť za to. Moja istota plynula najmä z veľmi vydareného minulého ročníka, ktorý som zažila spoločne s Peťkom. Pamätám si, že sme to vtedy ani veľmi neplánovali, len sme šli okolo a zrazu sme sa motali medzi predajcami. Napokon sme odchádzali s krásnym popruhom na foťák a nebyť toho, že som bezhotovostný človek, bola by som tam vtedy nechala aj polovicu výplaty (či odchádzala s polovicou Tržnice). U predajcov sa vtedy nedalo platiť kartou, takže moje nákupy boli čiastočne zmarené. A vôbec, s chlapom za chrbtom sa ťažko argumentuje, že „odložte mi, idem si vybrať peniaze a vrátim sa“. Stačilo len pomyslenie na takúto alternatívu a už som mala presne pred očami, ako má zdvihnuté obočie a ťahá ma von.

Veď to (možno) poznáte – v hlave si ešte len načrtnete nákupy a on už presne vie, čo vám behá hlavou. Povedzme si úprimne, nie vždy sa tá naša nákupná myšlienka stretne s mužským pochopením…Takže som minulý rok veľmi nenakupovala. Čiastočne kvôli mojej polovičke, čiastočne kvôli nepripravenosti. (Mohla by som sa tváriť, že som „abstinovala“ od nákupov, ale kto by mi už uveril? Bolo to teda z donútenia.) Každopádne, tento rok som sa na všetko pripravila už v predstihu a odpočítavala, kedy to už bude! Mala som plán poriadne si to vychutnať (t.j. nakupovanie v spoločnosti seba samej alebo spoločnosti dámskej), obzrieť si stánok za stánkom (150 predajcov veru nie je málo!) a byť pripravená na nákupy aj z finančnej stránky. Aké bolo moje prekvapenie, keď mi prišla pozvánka do Tržnice aj od samotného SAShE tímu!

v Tržnici

Veríte v silu myšlienky? Alebo osud? Nech to máte akokoľvek, za mňa musím povedať, v mojom krátkom živote sa mi už párkrát stalo, že sa mi podarilo niečo si privolať. Našťastie, zatiaľ len to dobré a pekné. Rovnako tomu bolo aj teraz. Tak veľmi som sa na SAShE v Tržnici tešila, až si ma zavolalo samo. A že to bol krásny zážitok! Šikovní slovenskí a českí predajcovia, príjemná  atmosféra, kopec tvorivých duší, inšpirácie a krásnych výrobkov a k tomu ako bonus Street Food Park po nákupoch (či pred nimi). Keďže som bola čiastočne aj „pracovne“, vnímala som tento raz priestor citlivejšie a všímala si všetky maličkosti.

Nehovorím, že v rámci mojej klasickej návštevy by som si ich nevšímala, no predpokladám, že by som od samého nadšenia ani nedýchala, takže by mi na „kritické“ oko nezostal čas. Teraz som vedela, že to musím vziať s chladnou hlavou a pokiaľ vám chcem niečo sprostredkovať, musím zapojiť aj rozum, nie iba emócie, ako to už u mňa býva. No nebojte sa, určite nie je čo kritizovať! Skôr môžem vyzdvihnúť to, čo by som si za iných okolností nevšimla. Stánky som si prešla dvakrát – prvý raz kvôli tomu, aby som videla, kde sa kto nachádza a čo ponúka. Medzi predajcami bolo aj niekoľko mojich obľúbencov, no nepoznala som úplne všetkých, takže som si spravila najskôr menší „prieskum“. Popri túlaní sa uličkami som si všimla, ako sú stánky krásne organizované a úhľadné. Každý predajca bol označený „tabuľkou“ vo vrchnej časti, takže sa medzi nimi dalo skvelo orientovať a zároveň pôsobili jednotne.

Pri prvej prechádzke som si všimla aj oddychovú zónu s Tuli vakmi, krásne kvetinové výzdoby v rozličných rohoch, skvelú fotostenu, kútik pre najmenších či priestor pre hladošov (a „smädošov“). V druhom kole som nakupovala a pustila uzdu emóciám. Skúšala som, „ochkala som“, nevedela som sa rozhodnúť a napokon som sa vytešovala, aké krásne (česko-)slovenské kúsky si domov odnášam. Prvú trojicu môžete vidieť v dnešnom pohodlnom outfite, ktorý som nosila počas víkendu! Musím povedať, že ma veľmi bavila rôznorodosť a široké spektrum štýlov a ponúkaných výrobkov. Samotní predajcovia boli veľmi srdeční a nápomocní a celkovo som mala z eventu výborný pocit. Dokonca som si všimla, že u niektorých predajcov sa dalo platiť aj kartou! 😀 Tuším, že budúci rok už nepôjdem – cítim, že je ohrozená integrita mojej kreditky…Samozrejme, žartujem. Už teraz sa teším na ďalší.

made in Slovakia

Ani si nespomínam, kedy tu bol naposledy outfit postavený na slovenských kúskoch! A pritom ich mám doma toľko a tak veľmi rada ich nosím. Musím sa polepšiť. Dnes máme v hlavnej úlohe kúsky od LULL Loungewear – pohodlnú mikinu a ešte komfortnejšiu sukňu. Oba som „uchmatla“ na evente a síce som ich mala na sebe zatiaľ len jeden deň, už teraz viem, že sa veľmi rýchlo zaradia k mojim najnosenejším a najobľúbenejším pohodovým kúskom. LULL je totiž stávka na istotu – nadčasový dizajn, príjemná farebná škála, záruka pohodlných materiálov a super ležérne strihy. Okrem toho, milujem aj ich kampaňové fotky! Na tie ma dokážu spoľahlivo namotať.

LULL som poznala už pred eventom, no také Kokino, to bola pre mňa príjemná novinka! Ručne maľované šperky s vtipom ma oslovili už pri prvej prechádzke uličkou, takže som vedela, že sa pri stánku určite zastavím. Vybrala som si náušnice s nápisom „Skroť si ma“ v jednom uchu a s líštičkou v druhom. Vždy, keď počujem túto vetu (alebo si ju na náušnici prečítam), hneď mi v hlave spieva Jana Kirschner…:) Casual combo som doplnila „papučkami“ od TOMS a novým ružovým Kånkenom, z ktorého neviem spustiť oči! Tuším, že je to (už zase) láska…

Z kúskov z Tržnice uvidíte ešte jeden outfit a sľubujem, že to bude „podívaná“.

Tento príspevok vznikol v spolupráci so SAShE.sk.

Foto: Peter Antal

Topánky: Toms (staršia kolekcia), Sukňa & mikina: Lull // Sashe (k dispozícii online v tomto odkaze), Ruksak: Fjällräven (model Kånken 17″), Šatka: Farfallamia, Hodinky: Daniel Wellington, Okuliare: Romwe, Náušnice: Kokino // Sashe v Tržnici, Náhrdelník: od maminy, Prstienky: Pandora

Love, peace and fashion

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.