hračky pre dievčatá. (ASUS MeMO Pad)

0 Flares 0 Flares ×

 

Boli časy, keď sme sa ako dievčatá hrávali s bábikami. (Poniektoré s autíčkami, ale to je samostatná kategória. No offence.) No tie časy sú preč. Teraz sme už predsa „velké holky“ a na hranie nám slúžia iné veci, všakže. Niektoré máme rady hrátky s ohňom (skúste sa stotožniť s touto metaforou bez akéhokoľvek podtónu), iné sa rady realizujeme v oblasti líčidiel, no a vďaka pokrokom, ktoré dnešná doba núka, sa z nás veľmi ľahko môžu stať aj technické typy, ktoré majú rady hry s technikou. Bielou či čiernou, na tom nezáleží. Hlavné je, že nás to baví.
Ja som na takéto „hranie sa“ a skúšanie, čo všetko najmodernejší svet ponúka, dostala MeMO Pad od ASUSu. Ako viete, mám úchylku nazývať svoje technické hračky menami, a tak ani MeMO Pad nie je výnimkou. Aj jemu som dala meno, samozrejme, ako vždy, veľmi originálne. Nazvala som ho MOMO. (Pozor na moju kreativitu! Zmenila som až jedno písmeno z jeho originálneho názvu. :P)
MOMO je šikovný fešák. Je možné ho zakúpiť v bielej, ružovej a sivej, čo sú pre mňa veľmi atraktívne farby. Môj MOMO je biely a pôsobí veľmi elegantne. Jeho biely povrch štruktúrou podobný golfovej loptičke ma dostáva do kolien a nemôžem sa zbaviť jednej „úchylky“. Stále po ňom prechádzam prstami a skúšam, či sa jeho povrch nezmenil. (Aj keď, pochopiteľne, viem, že sa nezmení ani dnes, ani zajtra, ani nikdy. No viete, uistiť sa musím.) Je super drobný (má 7″ displej a je veľmi ľahučký), takže padne priamo do ruky a môžem ho kedykoľvek zbaliť so sebou. Čo sa týka operačného systému, využíva Android™ 4.1 Jelly Bean a ponúka mnoho možností sebarealizácie. Vďaka MyPainter sa konečne môžem tváriť, že viem kresliť (síce podobne ako v škôlke, no lepšie ako nič, všakže :)), v SuperNote Lite si môžem veľmi rýchlo zapísať všetko, čo potrebujem a vďaka prednej kamere sa môžem fotiť do nemoty (viete, Instagram je potrebné pravidelne zásobovať novými fotkami :D). Má krásne farby a skvelý zvuk, takže sa na ňom skvelo pozerajú obrázky i videá. A čo je úplne najviac, je čítanie, listovanie a prezeranie blogov…
 🙂
 
Ak uvažujete nad niečím podobným či dokonca priamo nad MeMO Padom, neváhajte. Priznám sa, že mám doma klasický tablet (ten z tých prvých, rozmerovo väčších) a bola by som ho vymenila za MOMA. Predsa, je menší a ruku na srdce, i štýlovejší. 
A okrem toho, keď ho mám v ruke, cítim sa tááák dôležito. 🙂


 

 

Love, peace and toys Ivanka

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.