.holiday vibes & Freywille

Nepamätám si to úplne presne, tuším to bol nejaký článok na webe Refresher, v ktorom som bola spomenutá. Bolo to už dávnejšie, ale ten komentár pod článkom si pamätám – som špatná a mám širokú sánku. To, že nie som krásavica, beriem. Každý má ideál krásy niekde inde a páčia sa nám rozličné črty. Kým jeden povie, že je niekto krásny, iný na to môže mať úplne iný názor. Čo sa ma však „dotklo“, bol komentár o širokej sánke…

Ako prvé by som rada podotkla, že obdivujem ľudí, ktorí si dajú námahu napísať niečo zbytočne negatívne. Som typ človeka, ktorý sa snaží sústrediť na pekné veci a pokiaľ sa mi niečo nepáči, nestarám sa do toho. Ak viem niekomu mojím názorom pomôcť (tá tzv. konštruktívna kritika), vyjadrím sa, ale väčšinou si dvakrát rozmyslím, či je to naozaj nutné, či som to napísala dostatočne empaticky a či nepôsobím útočne. Radšej sa sústredím na vecí, ktoré ma robia šťastnou a eliminujem všetky vplyvy, ktoré by ma mohli rozrušovať. Tým, že „som na internete“, s negatívnymi komentármi či reakciou, samozrejme, rátam. A snažím sa ju filtrovať, ak je len výsledkom istej nevysporiadanosti, závisti či chvíľkového amoku autora. Ale niekedy sa nepekné slová človeka dotknú, aj keď veľmi nechce. A možno je ich málo, človek si aj tak väčšinou pamätá viac to, čo ho zabolí, než to, čo ho poteší.

„Máš širokú sánku.“

A tak som si na internete prečítala, že mám širokú sánku. Tuším, že tam bolo ešte prirovnanie – ako bulldog. Ja som vám, vážení, normálne išla k zrkadlu a skúmala moju sánku. Že či je naozaj taká široká a čo teda s ňou! Nikdy v živote som sa nad tým nepozastavila a nenapadlo by mi, že by ma niekto mohol tak veľmi a do detailov analyzovať, až by prišiel k záverom, že moja sánka je široká. Ok, možno ju mám širokú, ja neviem, mne sa nikdy nejaká obria nezdala, veď s ňou žijem celý život. Ale rozumiete, že sa nad týmto niekto pozastaví? A že po tom, čo si to prečítam, idem k zrkadlu a rozmýšľam, prečo mi niečo také niekto napíše? Sama na sebe sa smejem, že to vôbec riešim, ale viete, aké sme my ženy…

Samozrejme, keď má človek niečo iné na práci, prípadne si viac všíma svoje iné „nedostatky“, nemá čas zaoberať sa širokou sánkou. Keď ale náhodou čas mám a komentár ma zastihne „nepripravenú“, končí to všelijako. Na čo som však chcela poukázať, je sila internetu. To, ako dokáže jedno či dve slová človeku ublížiť. Ok, ja sa necítim byť ublíženou kvôli poznámke o širokej sánke (možno trochu), ale niekedy si človek prečíta na internete všeličo a nestačí sa čudovať, akí dokážu byť dnes ľudia odporní. Len vďaka tomu, že sa môžu schovať za obrazovku počítača a bez akýchkoľvek následkov ničiť cudzím ľuďom životy, dehonestovať ich prácu a urážať ich.

Nemyslíte si, že ľudom chýba nejaká „internetová výchova“, ktorá by ich naučila správať sa? Prípadne, že by sa nehodili isté „pravidlá komunity“? Ľudia sa pohoršujú, že sa na internete objavujú ženské bradavky, dojčiace matky či iné kontroverzné fotky, no podľa mňa je tu omnoho viac horších vecí – a to práve ich názory a neschopnosť racionálne a kriticky rozmýšľať či vyhodnotiť situácie.

Holiday vibes s Vibrant Sicily

Ale dosť bolo mudrovania, dnes tu mám pre Vás outfit, z ktorého podľa mňa dokonalo cítiť „holiday vibes“, a teda dovolenkovú atmošku! Fotili sme ho v Chorvátsku a ja som sa v celej tejto kombinácii cítila úžasne. Šaty „obrusového typu“ sú krásne dievčenské, jemné a ľahučké, takže aj napriek dlhším rukávom sa v nich dá teplo zvládnuť bez problémov. Doplnila som ich vintage kabelkou, ktorú mi mamina dala pôvodne na foťák, no v poslednom čase ju nosievam aj na všetky moje (ne)potrebné poklady. Nosným prvkom outfitu boli pre mňa dnes šperky od Freywille.

Ich kolekcia Vibrant Sicily je skvost. Celkovo sa mi ich kolekcie veľmi páčia, no táto spoločne s Kalinkou sa radia k mojím „topkám“. Niektoré ich kolekcie sú podľa môjho názoru skôr pre vyzreté ženy, no táto je taká pekne hravá a mladistvá! Vďaka tým krásnym pestrým farbám by som ju mohla nosiť celé leto v akejkoľvek kombinácii. Inak, zbožňujem, ako v lete kontrastuje opálená pokožka so zlatými doplnkami a výraznými farbami! Na nohy som obula moju obľúbené letné sandálky a okolo vlasov uviazala šatku ako turban. Mimoriadne praktická vec, najmä vtedy, keď máte napríklad ešte mokré vlasy od vody a nechcete sa trápiť s ich stylingom.

Majte sa pekne, prajem Vám úspešný a slnečný týždeň. 🙂

Love, peace and fashion Ivanka

Foto: Peter Antal

Sandálky: Primark, Šaty: Romwe (bohužiaľ sú aktuálne vypredané), Kabelka: vintage, Náramky, prstienky, náhrdelník & šatka: Kolekcia Vibrant Sicily // Freywille, Okuliare: Meller, Náušnice: Primark

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  • Hm, mne sa tá sánka nezdá byť nejaká veľmi široká a aj keby bola, tak čo..veď každý je nejaký…niekto ju má úzku niekto široku, niekto veľky nos, niekto malý…no veru, keď už niekto sa vie zaoberať takými vecami, tak to je už veru smutné… To od konstruktivnej kritiky ma na mile daleko… Inak pekny outfit, aby som bola uprímna, mne sa k tym satam nehodia tie sperky, ale to je len moj pocit inak je to pekne a naozaj aj tak trochu retro 🙂 ty si pekna vzdy 🙂

    http://www.sinnamona.blogspot.com

  • Nuž ľudia sú všelijaký a anonymita, ktorú internet ponúka im dáva silu. Hlavne tým čo píšu hejty. Ja ale aj tak nepochopím, prečo má niekto potrebu hejtovať. Veď keď sa mi to nepáči, tak to proste prejdem a hľadám niečo čo moje oko poteší.
    Šaty krásne a aj šperky. Ale najviac sa mi páči šatka, turban ti veľmi pristane 🙂

    NITA
    NEW POST