Gaštanové guľky.

0 Flares 0 Flares ×

Gaštanové guľky

Milujem sladkosti! A najviac zo všetkého ma vie v zime potešiť gaštanové pyré s čokoládou a šľahačkou. Čas od času si však treba „odbehnúť“ zo svojej komfortnej zóny (neestetického) jedenia pomletého gaštanového pyré a tak som sa rozhodla vyskúšať gaštanové guľky. Sú skvelé aj na sviatočný stôl či ako súčasť silvestrovkého menu pre pár hostí. Najlepšie na nich je, že sú hotové za pár minút a okrem „gúľania“ si nevyžadujú žiadnu inú aktivitu, ktorá by mohla narušiť pohodový čas sedenia pred televízorom čítania si dobrej knihy. Už viete, čím si “ochutíte” napríklad svoj sviatočný silvestrovský stôl? U mňa to budú určite tieto guľôčky z gaštanového pyré, no ak máte tip na nejakú inú „rýchlovku“ (alebo aj nerýchlovku, ktorá určite stojí za to), sem s ňou!

_DSC2582

Ak máte chuť inšpirovať sa, na prípravu potrebujete:

250 g gaštanového pyré
200 g pomletých piškót
150 g čokolády na varenie
150 ml smotany na šľahanie

_DSC2584

Vo vodnom kúpeli si rozpustíme nalámanú čokoládu, ktorú zmiešame so smotanou. Na miernom ohni zohrievame, až dokým sa čokoláda úplne nerozpustí. Odstavíme z plameňa a necháme vychladnúť. Do veľkej misy si pokrájame/nadrobíme zmäknuté gaštanové pyré, ku ktorému pridáme pomleté keksíky (alebo piškóty) a nakoniec prilejeme čokoládu. Vareškou spracujeme na cesto, ktoré by malo mať tuhšiu konzistenciu a vytvarujeme guličky. Môžete ich obaliť v kokose alebo v čokoláde! Nezabudnite ich tiež dať na pár minút do chladničky stuhnúť.

Gaštanové guľky, kokos.

Love, peace and food Ivanka

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.