dnes je len raz, dnes hrial aj mráz.

Keď si ja oblečiem rifle, je to niečo ako sviatok. Všetkým, ktorí ma poznajú, je jasné, že sa niečo deje. Nejde o nič veľké, len také malichernosti, ktoré však moje okolie hneď a zaraz rozpozná.
 Ak ich mám na sebe, platí jeden z nasledujúcich dôvodov: 
a.) Mám toho v škole veľa.
b.) Nechce sa mi a ponáhľam sa.
c.) V obchode som objavila nové rifle, ktoré majú potenciál byť mojím novým najobľúbenejším kúskom, ktorý zborí moje predsudky ohľadom tejto časti oblečenia.
V tomto prípade to bolo jedno s druhým a tak vznikol tento ležérny outfit.
Čo sa týka posledného bodu, tieto rifle majú nábeh ako „bořiči mýtů, no predsa sa im to ešte nepodarilo úplne. Uvidíme nabudúce.
A konečne som objavila dokonalé „aviatorky“. Niekedy pred 4 rokmi som jedny mala. Kúpila som ich v Takku, boli v striebornom prevedení a nosila som ich takmer stále, pretože na nose sedeli perfektne. Jedného dňa som ich však pochovala tým, že som ich zlomila. Odvtedy som intenzívne hľadala niečo podobné vo všetkých obchodoch, no nikde som nenašla také, ktoré by mi vyhovovali. Tu mi príliš trčalo obočie, tu sa mi šmýkali po nose, tam sa mi nepáčila farba skiel. Vždy sa niečo našlo.
No minulý týždeň sa stal zázrak. Ako som si v H&M kupovala plavky, pristavila som sa pri stojane s doplnkami. A hádajte čo? Viseli tam a čakali na mňa. Asi tucet rovnakého druhu. No prvé, ktoré mi padli do rúk, boli moje…
konečne.

„Môžem ťa namaľovať?“ opýtal sa Martin. Ja som len zaklipkala očami a potriasla hlavou. Počula som dobre? „Vieš, potrebujem si vyskúšať nahé líčenie.“

Jediné, na čo som sa zmohla, bol úsmev a iskrička v očiach. Predsa, Martin je fotograf, ešte v živote som nevidela, aby niekoho líčil a nejaký ten rešpekt pred tým, ako to dopadne, tam bol. Ale bola som zvedavá, ako sa zmocní tejto úlohy, tak som sa ako „testovací panák“ oddala osudu.

Sadla som si na stoličku a čakala, čo sa bude diať.

Na moje prekvapenie, dialo sa presne to, čo sa malo a čo som čakala. Martin dodržiaval precízny postup líčenia, sem-tam sa ubezpečil, či veci robí správne a išlo mu to ako „po masle“.

Mala som z toho veľmi dobrý pocit a môžem vás ubezpečiť, že ak sa niekedy bude ponúkať, že vás namaľuje, báť sa rozhodne nemusíte. S výsledkom budete viac než spokojné…

Foto&Make-up: Martin Krystynek
Love, peace and fashion Ivanka
Topánky: F&F, Kabelka: New Look, Okuliare: H&M, Šatka: Margo fashion, Náušnice: Romwe, Bunda: ťažko povedať, Korzet: Bershka, Rifle: Second-hand, Opasok: Vintage

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.