čo bolo včera, nebýva dnes.

niekedy sa mi zdá, že ideme príliš rýchlo. naháňame sa za nepoznaným, no uniká nám podstatné. to, čo robí náš svet krajším. maličkosti, momenty, pekné chvíle. v honbe za úspechom strácame samých seba. len tak. bez výčitiek svedomia. následky si uvedomujeme neskôr. je to ako keď idete autom po diaľnici. za oknami sa mihá krajina. akési rozmazané šmuhy, dáky dom, pár značiek, tamto strom, kde-tu rieka. a v tom kútikom oka zazriete v diaľke niečo majestátne. „čo to bolo? videli ste?“ pýtate sa posádky auta. ale nik vám neodpovedá. každý sa sústredí na seba. ste si istý, že to bolo niečo nádherné (dve plaché srnky s nádhernými očami schované za pochmúrnym železným zábradlím diaľnice), no nevideli ste to zreteľne a hryzie vás preto svedomie. kiež by ste boli išli pomalšie. kiež by ste si mohli vychutnať ten zázrak života. ale teraz je už neskoro…
možno nabudúce? možno. ale aká veľká/malá je pravdepodobnosť? zameškané sa už dobehnúť nedá, nech sa akokoľvek snažíme. 
každopádne, aj tie topánky boli ráno vyberané narýchlo. s tým, že budem dnes veľa chodiť a nebudem si brať podpätky, aby ma priveľmi neboleli nohy. a hádajte čo? v podpätkoch mi je lepšie. nohy mám otlačené a boľavé, pritom sú to klasické čierne kožené oxfordky.
nevadí. aspoň je vonku krásne a ja si môžem plnými dúškami vychutnávať farby.
oranžovú veľmi často nenosím, skôr jej odtiene ako tehlová či korálová (čo už je mix s červenou, ružovou, atď.). No táto sukňa ma zaujala a povedala som si, že je na čase vpustiť do šatníka aj „pravú“ oranžovú.
Môžete ju nájsť tuto, kde majú aj veľa iných krásnych vecičiek.

Foto: Martin Krystynek
Love, peace and fashion Ivanka
Topánky: Second-hand (Vagabond), Sukňa: http://ladymania.sk/, Sako: Takko, Taška: Fiorelli, Náušnice: Ružový Plameniak, Okuliare: Orsay, Šatka: Second-hand

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.