Big it up, but you don’t understand

Ľudia vám vravia, čo máte robiť. Radia vám, ako to máte robiť. Diktujú vám, komu a čomu sa máte vyhýbať a s kým sa máte stýkať. Určujú, čo budete nosiť, ako budete vyzerať a kým vlastne budete. Je to, akoby ste boli hercami v divadle a vaše okolie režisérmi tejto manipulatívnej hry. Ušijú vám rolu na telo, avšak s tým rozdielom, že je na to vaše telo príliš úzka či široká a vy v nej vyzeráte ako strašidlo. No čo na tom, keď publikum je z vás a vašej role nadšené! Tak či onak si na ňu neskôr zvyknete, hoc už teraz viete, že ak sa jej ihneď nezbavíte, prischne vám naveky.
Keď sa pozriete do zrkadla, osobu stojacu pred vami nespoznávate a neviete si spomenúť, odkiaľ prišla. Možno sa vám nepáči, ako vyzerá a čo robí, no meniť ju nebudete. Zapadá do davu a ide ruka v ruke s najnovšími trendmi spoločnosti. A vy predsa nechcete byť čiernou ovcou v stáde tisícky bielych. Pokazilo by to celkový estetický dojem. Všakže? Tak budete mlčky a poslušne kráčať ďalej a v tichosti túžiť potom, aby vás ľudia videli takú/takého, aká/aký ste, nie takú/takého, akou/akým chcú, aby ste boli. 

Love, peace and fashion Ivanka
Skirt: H&M, Coat: Second-hand (French Connection), Boots: Second-hand, Top: Second-hand (H&M), Hat: vintage (Tonak)

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.