Blog

.modrá je dobrá & Bonprix

Článok vznikol v spolupráci s Bonprix.

Pamätám si, keď som bola malá, chodili nám domov katalógy s módou. Listovala som ich toľko, až sa niektoré strany potrhali. S perom som si krúžkovala produkty, ktoré sa mi páčili a predstavovala som si, že si všetky tie veci raz kúpim. Bola to istým spôsobom „exotika“, keďže v tom čase ešte nefungovali internetové obchody a objednávanie si vecí cez katalóg bolo omnoho viac „cool“ a netradičné, než nákup v Priore. Fascinovalo ma, že „tety“ v katalógu majú oblečené a vyskladané celé outfity a že sa dá každá vec jednoducho kúpiť cez poštu. Časom som na katalógy zabudla – prišiel internet a s ním aj internetové obchody. Zodraté stránky katalógov vystriedali preplnené záložky v prehliadači a krúžkovanie produktov zase zoznamy tých obľúbených priamo na stránke obchodu. Zrazu bolo všetko a odvšadiaľ dostupné. Chceš modrý kabát? Zadaj slovo do vyhľadávača a môžeš si vyberať. A čo tak nejaké pekné šaty? Nie je problém.

Ako si však z toho množstva produktov vybrať? A je ten či onen obchod spoľahlivý? Budú mi veci sedieť? A čo číslovanie? Sedí/nesedí? Budem to mať k čomu nosiť? Vyzerá to v skutočnosti tak ako na fotke? Otázok je množstvo, jednoznačných odpovedí aplikovateľných všeobecne len minimum. Niekto nakupuje, pretože danú vec potrebuje. Iný nakupuje pre radosť, ďalší zase z nudy či roztopaše. Niekto má nakupovanie ako terapiu či odmenu, iný zase  za trest. Nakupujeme, pretože chceme alebo musíme. Ako tie nákupy však zvládnuť?

Kľúč k nákupom online či nákupom celkovo podľa mňa neexistuje. Samozrejme, je pár „pravidiel“, ktorými sa môžme riadiť: nakupovať s rozumom, nakupovať zodpovedne a nakupovať veci od značiek, ktorým veríme. Nenakupovať zbytočnosti, nenakupovať viac, než potrebujeme a nenakupovať z roztopaše. Priznám sa však, že ani mne samej sa nedarí všetky tieto pravidlá vždy dodržiavať. Sem-tam si uletím, ale aspoň mám prečo žiť…

 

Áno/Nie?

Dá sa však stále držať len pri našich „klasických“ značkách? Zvedavosť je predsa silnejšia, takže nie je výnimkou, že siahneme aj po menej známej či nám doteraz neznámej značke. Ako to však selektovať? Ktorá značka za to naozaj stojí a ktorej zase pozornosť nevenovať? Ja osobne dávam väčšinou na intuíciu. Samozrejme, ovplyvňujú ma aj médiá, reklamy a sociálne siete. Ak vidím, že si niekto niečo pochvaľuje, prebudí to vo mne zvedavosť a chcem sa o značke či produkte dozvedieť viac. Veľa však pre mňa znamená osobný prístup, autenticita a skutočnosť, či sa dokážem v príbehu značky nájsť alebo sa s ňou prepojiť.

Okamžitá a nekonečná dostupnosť produktov na internete je pre mňa ako zákazníka frustrujúca, nebudem vám klamať. Je toho strašne veľa a často mi chýba autenticita. Nové značky či online obchody pribúdajú ako huby po daždi a môj nákup často zlyháva práve na osobnom prístupe. Som názoru, že ten si ako zákazník pri nákupe zaslúžim – aj keď nie som priamo v predajni, online svet si tiež vyžaduje isté pravidlá. Chcem nakupovať v obchodoch, ktoré sú prehľadné a jednoduché. Chcem vedieť o produkte čo najviac a tiež chcem, aby bol môj nákup bezproblémový. Ako výber produktov, tak aj platba či dodanie. Chcem cítiť, že sa o mňa značka zaujíma a že ma vníma – či už vo forme milého privítania po registrácií na stránke obchodu, občasných zľavových kódov alebo vo forme peknej komunikácie prostredníctvom sociálnej siete alebo newsletteru.

Pre mňa ako zákazníka je dôležitý aj príbeh značky. Neraz je prvou vecou, ktorú pri mne neznámej značke urobím, prečítanie kolónky „About us“. Ak vidím, že máme niečo spoločné a že sa v ich filozofii dokážem nájsť, viem, že mi produkty sadnú. Tiež sa mi stáva, že narazím na značku, ktorú som už v minulosti registrovala, no bola som príliš mladá (či chudobná :D), aby som si jej veci v tom čase kúpila. Niekedy si ma dokonca značka nájde sama.

 Bonprix

Mixom posledných dvoch spomínaných bolo aj moje stretnutie so značkou Bonprix. Registrujem ju ešte od čias, kedy som listovala v klasických katalógoch a predstavovala si, čo všetko si odtiaľ kúpim. Priznám sa, že som na tieto moje sny postupom času aj zabudla. O to väčšiu radosť som mala, keď ma prednedávnom oslovili na spoluprácu, aby som si u nich nakúpila a o moju skúsenosť sa s vami podelila.

Tým, že som ich registrovala naposledy tak desať (možno aj viac) roko dozadu, mala som spočiatku trochu obavu, aké budú ich veci vyzerať. Musím však povedať, že som bola veľmi príjemne prekvapená. Ponuka je štýlovo rôznorodá a mnohé produkty veľmi pekne zapadajú do môjho štýlu. Plusom je určite prehľadný nadčasový web a dobre nafotené produkty s podrobným popisom. Čo sa tovaru týka, potešil ma výber šiat a kabátov, ktoré sú pre mňa počas jesene kľúčové, takže niet divu, že som si vybrala práve tieto kúsky. Čo je podľa mňa veľká výhoda Bonprixu, je naozaj široké spektrum veľkostí. Veci sú kvalitou veľmi uspokojivé a na postave pekne sedia. Čo sa samotného nákupu týka, proces bol bezproblémový.

 

Modrá je dobrá

Námornická modrá je pre mňa jednou z naj farieb, ktorú počas jesene nosím. Pokiaľ ju práve nekombinujem s bielou a červenou, siahám po hnedej a krémovej. Toto trio na mňa pôsobí hrejivo a zároveň elegantne. Neviem, prečo je tomu tak, no pripomína mi Anglicko. Inak, leto milujem, ale prechodné ročné obdobia ako jar a jeseň sú pre mňa z hľadiska módy najkrajšie! Zbožňujem, keď je už vonku také počasie, že sa dá oblečenie aj jemne vrstviť a práve takéto kabátikovo-šatové kombinácie si vychutnávam najviac.

Šaty a kabát sú zo spomínaného Bonprixu. Skombinovala som ich s klasickými krémovými lodičkami a vintage hnedým kufríkom, ktorý ste mohli vidieť aj v poslednom príspevku. Keďže šaty sú v oblasti krku zdobené, pri doplnkoch som sa tento raz sústredila skôr na uši a ruky. Opäť som vytiahla moje obľúbené Petra Toth náušnice a na ruku už klasicky „Wellingtonky“.

Foto: Juraj Petruš

Topánky: Answear // Steve Madden, Šaty: Bonprix, Kufrík: vintage, Kabát: Bonprix, Okuliare: Furla, Náušnice: Petra Toth, Hodinky: Daniel Wellington

Love, peace and fashion

 

.jeden kúsok & tri spôsoby

Jeden kľúčový kúsok – tri rôzne spôsoby nosenia. Už si ani nepamätám, kedy naposledy sa tu článok tohto typu objavil! Tuším, že jedným z posledných bol ten, kde som mala obuté topánky od Nine West. Odvtedy ubehli už takmer dva roky, takže je najvyšší čas túto biednu štatistiku zmeniť a spraviť z toho pravidelnú rubriku.

Read More

.beauty leto v skratke & BeBe Hair

Článok vznikol v spolupráci s BeBe Hair. Leto u mňa býva, čo sa kozmetiky týka, o čosi striedmejšie. Pokiaľ sa nemusím líčiť, tak sa nelíčim a nechávam pleť oddychovať. Samozrejme, snažím sa o ňu v rámci možností starať a hýčkať ju, keď je čas, no poväčšine si žije vlastným životom. Dbám na jej hydratáciu, správne

Read More

.rýchle leto & poklad zo „sekáču“

Pôvodný plán bol napísať vám dnes článok o Instagrame, ktorý mám v hlave už dlho. (A stále sľubujem, že ho už konečne napíšem.) Bude však musieť (zase raz) počkať, pretože mám dnes na srdci iné veci a pravdu povediac, nemám takú časovú kapacitu, akú by som na jeho napísanie chcela mať. Veď viete, článok bude dlhší

Read More

.dve tváre & Pure Pastel

Dnešný článok vznikol v spolupráci s vôňami Pure Pastel od Betty Barclay Fragrances. „Som anjel, som diabol. Ráno mačiatko, večer šelma. Najskôr kráska, potom zviera…“ Pamätáte si na slogan, ktorý bežal v reklamách na časopis Eva pár rokov dozadu? Na vizuál si už úplne nespomínam, no hlas, ktorý tieto slová predčítaval, mám v hlave do dnešného dňa.

Read More

.jemná & silná

Tento článok vznikol v spolupráci s Always Platinum. My ženy máme počas života mnoho tvárí – raz chceme byť nežné, inokedy dravé, potom starostlivé a o chvíľu zase odmerané. Niektoré dni chceme byť sexy, neprehliadnuteľné či krásne, iné zase nenápadné a mať svoj vlastný kľud. Sme tiež šikovné, mladé, skúsené, elegantné, drzé, potetované či extravagantné. Vieme kričať,

Read More

.slobodní & privilegovaní

A tak si tu stojím. S Coca Colou v ruke, ktorú som si kúpila pár minút pred záberom. Len tak, lebo som chcela a mala som chuť. Na nohách šľapky od predraženej americkej značky, lebo žijeme len raz, či ako sa to hovorí. Šortky a ľadvinka sú zo zliav v Reserved. Z oboch mali v

Read More

.ako šťastný človek & niečo staré, niečo nové

Keď sme sa presťahovali do Svitu, mala som sedem rokov. Ako mi roky pribúdali, veľa spomienok vybledlo, prípadne som si ich v mojej hlave upravila podľa chuti. Jedna spomienka mi však ostane v hlave vždy, nezmenená a stále pomerne živá. Boli to stretnutia s naším pánom susedom. Aj napriek vyššiemu veku to bol veľmi aktívny

Read More